Najważniejsza Umiejętność w Życiu Każdego Człowieka

Czy zastanawiałeś się kiedyś, która umiejętność jest Ci w życiu najbardziej potrzebna? Co pozwoli Ci osiągnąć lepsze cele? Spełnić marzenia? Zarobić lepsze pieniądze? Lepiej komunikować się z ludźmi?

Osobiście podpisuję się pod stwierdzeniem Tony Buzana, że „Najważniejszą umiejętnością każdego człowieka umiejętność uczenia się”.

Dlaczego tak jest?

Wyobraź sobie Mareczka, który ukończył studia poligraficzne i jest świetnym profesjonalistą. Jednak nie lubi (a może nie umie?) się uczyć. Pracuje przez 3 lata w zawodzie i awansuje. Jednak w czwartym i piątym roku napotyka coraz większe trudności. Otóż w branży poligraficznej następuje olbrzymi postęp technologiczny. A Marek nie potrafi za nim nadążyć. W szóstym roku jest już bezrobotny.

Co się stało? Otóż Marek nie potrafił podążać za technologią i zamiast wspinać się na drabinie sukcesu, zsunął się z niej w dół. To prawdziwa historia z mojej rodziny. Nie jest wyjątkowa, bo znam takich wiele.

Gdyby Marek potrafił się błyskawicznie przystosować do zmian, być może wkrótce miałby swoją własną firmę poligraficzną. Ale niestety system edukacji, który nastawiony jest na masową produkcję tłumu sfrustrowanych ludzi, nie potrafił nauczyć go kreatywności, zdolności szybkiego przyswajania wiedzy, czy szybkiego czytania.

Jeszcze 150 lat temu, gdy na świecie w ciągu roku wydawano mniej niż 100 publikacji naukowych a postęp technologiczny był znacznie mniejszy, standardowe metody czytania i uczenia się mogły wystarczyć. Dzisiaj, gdy co roku podwaja się ilość wiedzy a rocznie powstaje ponad 5 milionów publikacji naukowych, takie metody nie wystarczają. Jeśli chcesz zostać na bieżąco w swojej branży, musisz podnieść swoje standardy.

Jeśli chcesz opanować nowoczesne strategie uczenia się i szybkiego czytania, oraz tworzenia kreatywnych notatek to pomogę Ci to osiągnąć na najbliższym, intensywnym warsztacie „Klucz do umysłu 2,0”. Startujemy już 26.11.2011 (w Warszawie) i będziemy rozwijać swój potencjał przez kolejne 4 weekendy. Dołącz do nas!

Przeczytaj opis szkolenia >>

Oprócz technik efektywnej nauki, szybkiego czytania i map myśli, dowiesz się jak kontrolować swoje emocje (m.in. stres), jak zwiększyć koncentrację, podnieść motywację na zupełnie inny poziom i przyswajać błyskawicznie języki obce.

Zobacz opis szkolenia „Klucz do umysłu 2,0” >>

Pozdrawiam,

Marcin Kijak

 

PS.: Zostały jeszcze 2 wolne miejsca, zapisz się już teraz!


Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s